JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Domowe sposoby na stany zapalne w jamie ustnej

13 września 2021

Domowe sposoby na stany zapalne w jamie ustnej

Borykasz się z bólem lub obrzękiem dziąseł? A może podczas szczotkowania lub nitkowania zębów zauważasz krwawienie? Obrzęk i stan zapalny dziąseł są objawem infekcji bakteryjnej. Aby przeciwdziałać dalszym uszkodzeniom dziąseł i zębów dowiedz się jakie domowe środki zaradcze zastosować przed wizytą u dentysty.

Kiedy myślimy o zdrowiu jamy ustnej, czasami zapominamy o dziąsłach. Dopiero osoby, które cierpiały na zaawansowane zapalenie przyzębia, doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest zdrowie dziąseł.

Parodontoza, czyli zapalenie przyzębia, to infekcja dziąseł wywołana przez bakterie znajdujące się w jamie ustnej. Często nie daje ona objawów przez długi czas, dlatego tak istotne są regularne wizyty u stomatologa. Nieleczona parodontoza może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych w tym utraty kości i zębów oraz recesji dziąseł.

Zielona herbata

Zielona herbata jest skarbnicą przeciwutleniaczy, które łagodzą stany zapalne. Polifenole mogą ograniczać rozwój bakterii, które prowadzą do zapalenia dziąseł. Picie zielonej herbaty może pozytywnie wpłynąć na ogólny stan zdrowia.

Aloes

To roślina, która od wieków stosowana jest do leczenia oparzeń, zadrapań czy różnych dolegliwości skórnych. Okazuje się, że świetnie sprawdza się w pielęgnacji jamy ustnej, dlatego stała się popularnym składnikiem past do zębów. Wspomaga gojenie dziąseł i zmniejsza dyskomfort obolałych i opuchniętych dziąseł.

Kurkuma

Znana i powszechnie stosowana na całym świecie przyprawa działa przeciwzapalnie, dodatkowo ma właściwości przeciwutleniające i przeciwdrobnoustrojowe.

Szałwia

Napar z szałwii jest jednym z popularnych domowych środków do pielęgnacji jamy ustnej. Nie tylko zmniejsza ilość bakterii, ale również łagodzi stany zapalne.

Woda morska

Słona woda morska to naturalny preparat dezynfekujący, który pozwoli wyeliminować bakterie powodujące choroby dziąseł oraz wspomoże leczenie stanów zapalnych jamy ustnej.

Soda oczyszczona

Do pielęgnacji i higieny jamy ustnej warto również wykorzystać sodę oczyszczoną, która neutralizuje kwasy odpowiedzialne za stany zapalne i uszkodzenia powierzchni zębów oraz rozjaśnia przebarwienia.

Pelogel – żel borowinowy Sulphur

Świetnym rozwiązaniem, które pozwoli pozbyć się przykrego zapachu z ust oraz wyleczyć zapalenie dziąseł i przyzębia, jest stosowanie Pelogelu – żelu borowinowego Sulphur. Jego receptura zawiera wodny wyciąg borowinowy, który jest skarbnicą kwasów humusowych i soli mineralnych o działaniu przeciwzapalnym. Ułatwia wchłanianie wysięków i nacieków w ogniskach zapalnych, działa ściągająco oraz odświeża oddech i eliminuje przykry zapach z ust.

Codzienne szczotkowanie i nitkowanie zębów

Jednym z najlepszych domowych sposobów na utrzymanie dobrego stanu zdrowia i higieny jamy ustnej jest mycie i nitkowanie zębów rano i wieczorem. Usuwanie płytki nazębnej i bakterii, które osadzają się na zębach i dziąsłach pozwala pozbyć się pierwotnej przyczyny choroby dziąseł.

Co powoduje parodontozę?

Parodontoza rozpoczyna się, gdy na zębach i wokół nich gromadzi się płytka nazębna, czyli lepka warstwa zawierająca bakterie, toksyny i resztki jedzenia. Ciało reaguje na nią reakcją zapalną ze strony układu odpornościowego. W efekcie prowadzi ona do krwawienia dziąseł – najwcześniejszego objawu choroby przyzębia.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.