JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

7 sposobów na zapobiegania parodontozie

14 września 2022

7 sposobów na zapobiegania parodontozie

Higiena jamy ustnej dla wielu osób oznacza jedynie szczotkowanie zębów. Niestety nadal zbyt mało uwagi poświęcamy dziąsłom, które są podstawą zdrowych zębów. Zapalenie dziąseł i parodontoza stają się coraz bardziej popularne, dlatego przygotowaliśmy wskazówki, które pozwolą zadbać o zdrowie zębów, uniknąć parodontozy oraz jej ewentualnych skutków ubocznych.

1. Zapobiegaj, zamiast leczyć

Prewencja jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż leczenie. Kilka prostych nawyków wykonywanych każdego dnia sprawia, że możemy przeciwdziałać występowaniu parodontozy. Okazuje się, że prawie połowa ludzi dorosłych cierpi na choroby przyzębia. Problem ten narasta z wiekiem. Niestety nadal wiele osób nie zdaje sobie sprawy ze szkodliwości tej dolegliwości, która może powodować kolejne problemy, takie jak utrata zębów i kości czy rozprzestrzenianie się bakterii do krwiobiegu.

2. Myj zęby dwa razy dziennie

Pierwszy nawyk, który warto w sobie wykształcić to szczotkowanie zębów co najmniej dwa razy dziennie. Bardzo ważne jest dbanie o czystość zębów i dziąseł, ponieważ jedzenie znajdujące się w przestrzeniach międzyzębowych może prowadzić do powstawania płytki nazębnej, a w efekcie kamienia nazębnego. Ważny jest dobór najlepszej pasty do zębów i wymiana szczoteczki do mycia zębów co 3 miesiące.

3. Nić dentystyczna

Kolejnym świetnym patentem, by dbać o higienę jamy ustnej i zapobiegać parodontozie, jest stosowanie nici dentystycznych, co pozwoli zachować czystość przestrzeni międzyzębowych.

4. Płyn do płukania jamy ustnej

Po szczotkowaniu zębów i usunięciu resztek żywności za pomocą nici dentystycznej kolejnym etapem rytuału higieny zębów jest płukanie ust płynem, który odświeży oddech, zadba o zdrowie zębów i dziąseł. Jego stosowanie zapobiega rozwojowi stanów zapalnych oraz osadzaniu się bakterii w przestrzeniach międzyzębowych.

5. Unikanie niektórych produktów

Ograniczenie spożycia niektórych pokarmów, napojów oraz wyrobów tytoniowych – choć może być trudne dla niektórych osób – to jest prostym sposobem zapobiegania chorobom dziąseł. Substancją, która w znacznym stopniu wpływa na kondycję dziąseł i zębów jest cukier. Warto ograniczyć jego spożywanie oraz pamiętać, że napoje gazowane i napoje izotoniczne zwierają znaczne ilości cukru. Również kwaśne pokarmy i soki czy spożywane w nadmiernych ilościach mogą niekorzystnie wpływać na kondycję dziąseł. Palenie tytoniu zwiększa szansę na choroby dziąseł.

6. Regularne wizyty kontrolne

Dobrym rozwiązaniem, by zadbać o zdrowie zębów i uniknąć parodontozy są także wizyty kontrolne u stomatologa. Pozwalają wykryć nawet niewielkie ubytki oraz przeciwdziałać zapaleniu przyzębia.

7. Pasta do zębów i żel do dziąseł

Lecznicza pasta i żel na zapalenie przyzębia i dziąseł wypełnione borowiną i wodą siarczkową zapobiegają krwawieniu dziąseł, osłabieniu zębów i parodontozie. Specjalistyczna pasta do zębów Sulphodent skutecznie czyści zęby i dziąsła oraz odświeża jamę ustną. Połączenie odpowiednio dobranych składników aktywnych sprawia, że preparat działa ściągająco, przeciwzapalnie, zmniejsza krwawienie dziąseł i przeciwdziała rozchwianiu czy wypadaniu zębów. Usuwa nalot z zębów i na długo odświeża jamę ustną. Natomiast Pelogel to leczniczy żel, który poprawia mikrokrążenie, łagodzi stany zapalne, działa ściągająco i redukuje nieprzyjemne zapachy. Zarówno lecznicza pasta do zębów Sulphodent, jak i żel na dziąsła Pelogel to absolutne must-have dla każdego, kto chce kompleksowo zadbać o pielęgnację i higienę jamy ustnej.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.