JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Łuszczyca skóry – pielęgnacja latem

9 czerwca 2023

łokieć-łuszczyca-skóry

Latem chętnie korzystamy z aktywności na świeżym powietrzu. Jednak u wielu osób nadchodzący sezon wywołuje uczucie lęku, ponieważ kojarzą lato z podrażnioną skórą i uciążliwymi reemisjami łuszczycy. Podpowiadamy, jak latem dbać o skórę z problemem łuszczycy.

Jak złagodzić objawy łuszczycy latem?

Promienie słońca i wyższa wilgotność powietrza często przynoszą ulgę w łuszczycy. Jednak klimatyzacja w samochodach i pomieszczeniach oraz chlor w basenach mogą wysuszać skórę i powodować zaostrzenie łuszczycy.

Spędzaj czas na świeżym powietrzu

Nawet jeśli wilgoć sprawia, że włosy się puszą, to może zdziałać cuda w przypadku osób chorujących na łuszczycę. Dzieje się tak dlatego, że pomaga utrzymać nawilżenie, a w efekcie przeciwdziała pękaniu i wysuszaniu skóry.

Zadbaj o chłód dla skóry

Z drugiej strony warto chłodzić skórę w upalne dni, by przeciwdziałać jej nadmiernemu poceniu i otarciom. Prostym sposobem jest chowanie się w cieniu w upalne dni.

Korzystaj z promieni słońca

Ekspozycja na słońce może zmniejszać stany zapalne u osób chorujących na łuszczycę. Właśnie dlatego wiele osób dostrzega poprawę kondycji skóry w tym sezonie. Światło słoneczne jest skutecznym sposobem leczenia łuszczycy oraz pomaga organizmowi produkować witaminę D, która może odgrywać istotną rolę u osób cierpiących na tę chorobę. Według przeprowadzonych badań osoby chorujące na łuszczycę mają niższy poziom witaminy D. Wystarczy czerpać korzyści z kąpieli słonecznych o poranku lub w godzinach wieczornych.

Chroń skórę przed oparzeniami słonecznymi

Z drugiej zaś strony ekspozycja na słońce może powodować uszkodzenia i nowotwory skóry, dlatego w ciągu dnia najlepiej stosować kosmetyki z SPF 30, które zapewnią skórze szerokie spektrum ochrony.

Noś odzież z naturalnych tkanin

Ubrania z naturalnych tkanin, takich jak len czy bawełna, będą najlepszym wyborem dla osób z łuszczycą. Zatrzymują one ciepło i wilgoć, a w efekcie ograniczają podrażnienia skóry. Warto też chronić ciało przed zbyt intensywnym słońcem nosząc długi rękaw i długie spodnie, kapelusz i okulary przeciwsłoneczne oraz stosując kosmetyki chroniące przed słońcem.

Intensywnie nawilżaj

Klimatyzacja w pomieszczeniach i samochodzie, chlorowana lub słona woda, wiatr i promienie słońca mogą za bardzo wysuszać skórę. W związku z tym zawsze po kąpieli stosuj kosmetyki nawilżające na całe ciało. Dobrym rozwiązaniem są także mgiełki do ciała, które przynoszą skórze ochłodę i nawilżenie.

Chroń skórę przed ukąszeniami owadów

Ukąszenia owadów mogą podrażniać skórę i nasilać objawy łuszczycy. Trzeba także pamiętać, że również niektóre składniki replementów odstraszających owady mogą niekorzystnie wpływać na skórę, dlatego najlepiej zachować czujność podczas zakupu preparatów zapewniających ochronę przed owadami.

Szukaj sposobów, by się odstresować

Stres także nasila objawy łuszczycy. Dlatego warto wyjść do ogrodu, wybrać się na spacer po lesie i robić to, co wprawia nas w dobry nastrój. Celebruj wyjątkowe chwile, ćwicz jogę i afirmację i postaraj się, choć na chwilę zapomnieć o ekspresowym tempie życia czy mnóstwie zadań do wykonania w ciągu dnia.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.