JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Codzienna pielęgnacja skóry łuszczycowej.

30 kwietnia 2020

Pielęgnacja skóry łuszczycowej.

Łuszczyca jest przewlekłą i nawracającą chorobą skóry. Pojawiają się na niej zmiany skórne w formie plam i wykwitów, a dodatkowymi objawami jest świąd, zaczerwienienie, pękanie i pieczenie skóry. Jak odpowiednio pielęgnować skórę z tendencją do łuszczycy? Wystarczy wprowadzić kilka prostych zmian w trybie życia i codziennej pielęgnacji, by poprawić jej wygląd i kondycję.

1. Zadbaj o optymalne nawilżenie skóry

Jest to jeden z najprostszych i bardzo skutecznych zabiegów pielęgnacyjnych, szczególnie dla podrażnionej skóry. Pomoże zmniejszyć suchość, łuszczenie, zaczerwienienie i świąd. Wybierz wysokiej jakości krem nawilżająco-natłuszczający. Najlepiej sprawdzi się gęsta maść, która chroni przed utratą wilgoci. Rano i wieczorem, ale także po kąpieli lub prysznicu delikatnie wklep krem albo balsam w skórę. Używaj go przez cały rok, zarówno latem, jak i zimą. Innym sposobem na poprawę nawilżenia skóry jest stosowanie nawilżacza powietrza, szczególnie gdy powietrze w mieszkaniu jest gorące i suche.

2. Łagodząca kąpiel lub prysznic

Świetnym sposobem, który może złagodzić swędzenie skóry, jest ciepła kąpiel lub prysznic. Ważne, aby do mycia skóry użyć łagodnego mydła, które dodatkowo nie podrażni zmian łuszczycowych. Wystarczy na 15 minut zanurzyć się w ciepłej wodzie, najlepiej z odrobiną oleju do kąpieli, soli Epsom lub soli z Morza Martwego. Do pielęgnacji skóry łuszczycowej podczas kąpieli możesz też użyć jednego z kosmetyków uzdrowiskowych Sulphur. Pamiętaj o tym, że zbyt gorąca woda oraz nieodpowiedni dobrane kosmetyki mogą potęgować objawy łuszczycy. Natomiast podczas osuszania skóry staraj się nie trzeć ciała zbyt intensywnie, a jednocześnie delikatnie osuszyć, a następnie wsmarować krem lub balsam.

3. Światło słoneczne

Promienie słońca mogą łagodzić zmiany łuszczycowe, a także poprawiać kondycję skóry. Wystarczy spędzić kilkanaście minut na słońcu dwa lub trzy razy w tygodniu.

4. Odprężenie i odstresowanie

Przeprowadzone badania dowodzą, że stres może potęgować łuszczycę i swędzenie. Wiele osób zauważa pogorszenie kondycji skóry po bardzo stresującym wydarzeniu w życiu, natomiast ograniczenie stresu pozwala łagodzić objawy łuszczycy. Istnieje wiele sposobów na łagodzenie stresu. Skorzystaj ze wsparcia rodziny i przyjaciół. Wybierz sposób, który pozwoli Ci się odprężyć. Może to być medytacja, joga, spacer po lesie czy czytanie książki. Innymi sposobami są:

– zdrowe odżywianie się

– picie sporej ilości wody

– wysypianie się

– regularne ćwiczenie

5. Unikaj podrażnień

Nie używaj kosmetyków, które mogą podrażnić wrażliwą skórę, czyli takich z alkoholem czy kwasami (np. glikolowym czy salicylowym). Podczas zakupu odzieży zwracaj uwagę na jakość tkanin, z jakich ubrania są wykonane. Wybieraj te miękkie, przewiewne i wygodne, a unikaj wełny czy moheru, które mogłyby podrażnić skórę łuszczycową.

6. Nie drap, gdy swędzi

Kiedy swędzi mamy naturalny odruch, by się podrapać. Jednak w przypadku skóry z tendencją do łuszczycy drapanie jest najgorszym rozwiązaniem, gdyż może doprowadzić do przerwania ciągłości skóry, a w efekcie do gromadzenia się w tym miejscu zarazków i tworzenia infekcji. W przypadku swędzenia skóry łuszczycowej zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest lek przeciwhistaminowy.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.