JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Jak zadbać o organizm jesienią i zimą?

16 listopada 2020

kakao

Czasem nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo jesteśmy powiązani z naturalnym rytmem natury. Jesienią dni stają się coraz krótsze, a liście wybarwiają się na piękne kolory żółci, pomarańczu i czerwieni. Nasze ciała w naturalny sposób reagują na zmianę pory roku. Poznaj wskazówki, które przygotują Cię na chłodniejsze dni oraz poprawią samopoczucie jesienią i zimą.

1. Suplementacja witaminy D

W Polsce jesienią i zimą cierpimy na niedobór witaminy D. Zbyt mała ilość promieni słonecznych sprawia, że organizm nie jest w stanie wytworzyć jej odpowiedniej ilości. Właśnie dlatego uzupełnianie tej witaminy jest bardzo istotne.

2. Czas dla siebie

Jesień i zima to pora roku, w której warto zwolnić. Znajdź czas na rozwijanie własnych hobby, czytanie książek, spotkania z przyjaciółmi, by zyskać więcej energii i zadbać o samopoczucie.

3. Wspieraj układ odpornościowy

Możesz to robić na wiele sposobów. Wybieraj pożywne pokarmy wypełnione warzywami, owocami i orzechami. Pij dużo wody oraz często myj ręce, by chronić się przed chorobami. Nie zapomnij o cieplejszym ubraniu.

4. Zadbaj o sen

Krótsze dni i długie jesienne oraz zimowe wieczory sprawiają, że jesteśmy bardziej senni. Warto zadbać o higienę snu. Przygotować sypialnię na nocny wypoczynek, sypiać co najmniej 8 godzin każdej nocy i odprężyć się przed snem.

5. Rozpieszczaj się

Wraz ze spadkiem temperatur, częstszymi opadami w okresie jesieni i zimy miewamy zmienne nastroje. Doskonałym sposobem na poprawę samopoczucia jest rozpieszczanie się. Pyszne herbaty i kawy, wieczór z książką, odprężająca kąpiel, pyszna i zdrowa sałatka owocowa czy kubek gorącej czekolady to tylko kilka sposobów, by zadbać o swój nastrój.

6. Nawilżaj skórę

Jesienno-zimowy chłód i wiatr na zewnątrz oraz ogrzewanie w pomieszczeniach mogą doprowadzić do nadmiernego przesuszenia skóry. Istotnym krokiem w codziennej pielęgnacji o tej porze roku będzie stosowanie troskliwie dobranych kosmetyków, które zadbają o intensywne nawilżenie skóry. Poszukujesz wysokiej jakości preparatów, które zapewnią ochronę przed przesuszeniem, wzmocnią barierę hydrolipidową naskórka oraz zabezpieczą przed utratą wilgoci. Sięgnij po kosmetyki uzdrowiskowe polskiej marki Sulphur Zdrój. Zajrzyj do naszego sklepu internetowego i wybierz zestawy kosmetyków dla siebie i najbliższych: https://sklep-sulphur.com.pl/.

7. Zmień dietę

Jesienią mamy dostęp do wielu zasobnych w witaminy i mikroelementy warzyw i owoców. Warto wzbogacać codzienne menu o buraki, kapustę, dynię oraz jabłka, winogrono i gruszki.

8. Dbaj o aktywność fizyczną

Długie i zimne wieczory zachęcają, by schować się pod ciepłym kocykiem w domowym zaciszu. Nie zapominaj o tym, że bardzo ważny – nie tylko dla naszego zdrowia, ale również samopoczucia i urody – jest ruch. Jeśli nie możesz uprawiać sportu na świeżym powietrzu, warto rozważyć jogę, pilates, zajęcia taneczne czy aerobik w domowym zaciszu.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.