JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Życiowy balans – zadbaj o siebie

20 marca 2019

Życiowy balans - zadbaj o siebie

Pracujemy zbyt wiele! Ciągłe dokształcanie się oraz chęć zdobycia awansu sprawiają, że jesteśmy przepracowani. Ciągle czujemy się zmęczeni. Stawiamy sobie zbyt wiele obowiązków. A w ten sposób spędzamy zbyt wiele czasu w pracy, zamiast z rodziną.

Czy na pewno chcesz przeżyć swoje życie w biegu, ciągle się przepracowując? Mam nadzieję, że przygotowane poniżej 10 kroków sprawią, że się ockniesz i wrócisz na odpowiednią ścieżkę. Zastosuj je we własnym życiu! Zaczynamy!

Jak zachować równowagę między życiem zawodowym a prywatnym?

1. Stwórz rytuał poranka

Rutyna, czyli inaczej sposób rozpoczynania dnia przez wiele dni. Zamiast wstawać na ostatnią chwilę i wybiegać z domu w pośpiechu, bez śniadania, lepiej przygotuj swój własny rytuał budzenia się do życia. Może to oznaczać wcześniejszą pobudkę i czytanie ulubionego bloga albo kilka chwil z książką i sokiem lub kawą. A następnie załóż ubranie, w którym czujesz się komfortowo. Jeśli masz ochotę, wykonaj makijaż. Uczesz włosy. I gotowe.

2. Zaprojektuj własną przestrzeń roboczą.

Jeśli pracujesz w biurze, prawdopodobnie masz już wyznaczoną przestrzeń roboczą. Jednak może to stać się nieco trudniejsze, gdy pracujesz w domu. Wówczas nie ma takiego oczywistego rozgraniczenia między pracą a domem.

Wyznacz pomieszczenie lub choć jego kawałek w domu, by stworzyć miejsce do pracy. Wyposaż je w niezbędne narzędzia do pracy. Biurko, krzesło, komputer oraz notatnik i długopis.

Dlaczego to jest ważne? Ponieważ jeśli zawsze pracujesz z kanapy lub przed telewizorem, masz większe szanse na rozproszenie. A co najgorsze? Jeśli twoja „strefa pracy” całkowicie pokrywa się z „strefą domową”, to jeszcze bardziej utrudnia odcięcie się od pracy. Pomyśl o tym.

3. Ustal godziny i czas pracy

Zachowanie równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym jest trudne, ale możliwe do osiągnięcia. Kolejnym ważnym krokiem jest ustalenie godzin pracy i trzymanie się swoich założeń. Jeśli sam/a jesteś swoim szefem, to będzie łatwiejsze do zrobienia, bo to ty decydujesz, kiedy i jak długo pracujesz. Czasem chcąc nadrobić zaległości, można wpaść w pułapkę.

4. Rób przerwy w ciągu dnia.

Aktualnie tak bardzo zapominamy o tym, by odpocząć. Każdy pracownik, niezależnie od tego, gdzie pracuje, jest tak pochłonięty swoimi zadaniami do wykonania, że często zapomina o przerwach. A wystarczy 5-10 minut, by odprężyć i zresetować umysł. Warto wyjść na balkon lub na szybki spacer.

5. Dbaj o siebie.

Czy pijesz odpowiednią ilość wody w ciągu dnia? Czy regularnie jadasz posiłki? Nie zapominaj o tym, by dobrze traktować swój organizm – czyli odżywiać go i nawadniać. Picie wody poprawia koncentrację. Przygotuj także smaczne przekąski do pracy. Regularnie uprawiaj sport. Możesz to robić przed pracą albo po pracy. Znajdź dla siebie aktywność fizyczną, która będzie sprawiać Ci przyjemność. Jej zadaniem jest odprężenie, odstresowanie i oczyszczenie umysłu.

6. Po pracy znajdź czas dla rodziny i dla siebie

Wspólny spacer, wyjście do kina czy jazda na rolkach? Warto spędzać czas z najbliższymi. Rozmawiać. I po prostu być z nimi!

Czy masz jakieś inne wskazówki dotyczące zachowania równowagi między życiem zawodowym a prywatnym? Podziel się nimi poniżej w komentarzach!

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.