JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Domowe sposoby na bóle stawów

16 września 2022

ból kolan

Zapalenie stawów to grupa dolegliwości związanych z bólem i stanami zapalnymi stawów. Warto wykorzystać naturalną prewencję czy domowe sposoby na bóle stawów, ponieważ nawet drobne zmiany w codziennych nawykach mogą zmniejszyć dolegliwości bólowe i poprawić komfort życia.

Odpowiednia waga

Nadprogramowe kilogramy powodują większy nacisk na stawy w kolanach, biodrach czy stopach. American College of Rheumatology and Arthritis Foundation zaleca redukcję wagi w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów, nadwagi lub otyłości. Mniejsza waga wpłynie korzystnie na poprawę mobilności, zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz przeciwdziałanie uszkodzeniom stawów w przyszłości.

Aktywność fizyczna

Ćwiczenia to świetne rozwiązanie dla każdego niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. W przypadku zapalenia stawów aktywność fizyczna pomoże zrzucić wagę, zadbać o elastyczność stawów oraz wzmocnić mięśnie wokół stawów, by w efekcie zapewnić im większe wsparcie. Przy bólach stawów zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest rezygnacja z intensywnej aktywności fizycznej. Dobrym pomysłem będą spacery, jazda rowerem, medytacja, tai-chi, pływanie oraz sporty wodne.

Terapia ciepłem i zimnem

Leczenie ciepłem i zimnem to świetny sposób, by łagodzić bóle stawów i stany zapalne. Zabiegi te mogą obejmować chłodny prysznic o poranku i ciepłą kąpiel wieczorem. Chłodne żelowe okłady złagodzą obrzęk, stan zapalny i bóle. W tym celu, aby uzyskać natychmiastowe rezultaty, można wykorzystać nawet mrożone warzywa.

Dieta

Świetnym rozwiązaniem jest wypełnienie codziennego menu warzywami, owocami oraz pieczywem pełnoziarnistym, a także rybami i drobiem. Dobrze skonstruowana dieta wzmocni odporność oraz korzystnie wpłynie na poprawę stanu zdrowia. Warzywa i owoce dostarczą niezbędnych i silnych antyoksydantów, które łagodzą stany zapalne oraz neutralizują działanie wolnych rodników. Natomiast dieta wypełniona czerwonym mięsem, fast-foodami, jedzeniem przetworzonym, a także bogata w cukier i sól, może nasilać stany zapalne, a w efekcie przyczyniać się do rozwoju innych chorób i dolegliwości. Wzbogać swoje potrawy o kurkumę – żółtą przyprawę znaną z kuchni indyjskiej, która zawiera składnik o działaniu przeciwzapalnym i antyoksydacyjnym – kurkuminę.

Techniki medytacji i relaksacji

W zmniejszeniu bólu związanego ze stanem zapalnym stawów pomogą techniki relaksacji i medytacji takie jak joga, tai-chi oraz inne formy relaksacji. Pomogą obniżyć stres oraz nauczyć się radzić sobie z nim.

Leki na reumatyzm i bóle stawów

Skuteczne leki przeciwreumatyczne oraz na bóle stawów znajdziesz w ofercie polskiej marki Sulphur. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dolegliwości o podłożu reumatoidalnym mogą utrudnić codzienne funkcjonowanie. Bóle stawów i kręgosłupa, ograniczona sprawność ruchowa wszystko to wpływa na pogorszenie jakości życia. Sięgnij po leki przeciwreumatyczne Sulphur bez recepty, które znajdują zastosowanie zarówno w kuracjach sanatoryjnych, jak i leczeniu domowym. Wybierz bals sulphur żel, maść borowinową i żel reumogel — preparaty idealne na bóle stawów i kręgosłupa, które sprawdzą się także na reumatyzm, RZS czy urazy narządów ruchu.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.