JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Ćwiczenia dla seniora

15 października 2019

Ćwiczenia dla seniora

Czy osoby starsze mogą uprawiać sport? Okazuje się, że tak! Jest mnóstwo dyscyplin aktywności fizycznej, które mogą uprawiać osoby w wieku dojrzałym, by zadbać o swoje zdrowie, kondycję i radość życia.

 

Jaka jest najlepsza aktywność fizyczna dla osób starszych?

Idealny sport dla seniorów:

  • spacery
  • joga
  • jazda na rowerze
  • taniec
  • golf
  • pływanie

 

Sport to doskonały sposób, by zachować zdrowie i urodę na długie lata. A ponadto wiele aktywności fizycznych sprzyja nawiązywaniu relacji społecznych.

Spacerowanie

to świetny sposób na aktywność fizyczną dla seniorów, bo nie obciąża organizmu, a pozwala zachować formę. Jest to tania i niewymagająca żadnego sprzętu czy specjalistycznego przygotowania dyscyplina. Wystarczą jedynie wygodne buty i dopasowany do pory roku strój. Regularne spacerowanie pozwala utrzymać ciało w dobrej formie, dotlenić organizm i podziwiać piękno otaczającego świata.

To doskonały moment na medytację, oczyszczenie umysłu oraz odstresowanie. Również w dni, kiedy pogoda się pogorszy, nie rezygnujmy z aktywności. Warto ubrać się cieplej, a jeśli pada deszcz, zabrać ze sobą parasol.

Pływanie

to doskonały sposób, by uprawiać sport, który nie powoduje urazów. Jeśli nie możesz pływać każdego dnia, rób to przynajmniej raz w tygodniu. Podczas pływania woda zmniejsza ciężar zanurzonego w niej ciała, dzięki czemu nie obciąża stawów. To świetny sposób, by zyskać energię, wzmocnić odporność oraz poprawić gibkość organizmu. Ponadto pływanie odpręża, odmładza i masuje ciało.

Joga

staje się coraz bardziej popularna wśród seniorów. Jest to aktywność fizyczna, która daje mnóstwo korzyści. Utrzymuje ciało w dobrej kondycji, odpręża oraz uczy czerpać radość z życia. Warto rozpocząć praktykowanie jogi samodzielnie lub zapisać się na zajęcia z jogi.

Taniec

to kolejny sport polecany osobom w każdym wieku, również starszym. Poza doskonałą rozrywką i świetnie spędzonym czasem daje możliwość poznania nowego stylu tańca oraz nowych osób. Poprawia samopoczucie, zmniejsza dolegliwości bólowe i jest doskonałą formą ćwiczeń dla osób w wieku dojrzałym. Odpręża, poprawia samopoczucie i zmniejsza napięcie mięśniowe oraz przywraca wewnętrzną równowagę. To odmładzająca terapia przeciwdepresyjna, bo taniec poprawia nastrój i pozytywnie wpływa na jakość życia.

Jazda na rowerze

to kolejna aktywność fizyczna, którą może wykonywać każdy, również seniorzy. W niewielkim stopniu wpływa na organizm, a intensywność ćwiczeń można dostosować do własnych możliwości i preferencji. To kolejny mało kosztowny sport, który pozwala dotlenić organizm, pozytywnie wpływa na jego wygląd i pracę organów wewnętrznych. Wyszczupla ciało, dodaje energii, poprawia pracę stawów i mięśni.

Reasumując, regularnie wykonywana aktywność fizyczna powinna być ważna przez całe życie. Około 50 roku życia siła mięśni zmniejsza się, dlatego warto uprawiać sport, by cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją przez długie lata. Przed doborem rodzaju aktywności warto wziąć pod uwagę aktualną kondycję organizmu i preferencje, tak aby sport sprawiał radość i poprawiał nastrój.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.