Podobno dolegliwość ta dotyka około 70 procent mieszkańców naszego kraju. Jakie są jej przyczyny?
Parodontoza zwana też przyzębicą lub paradontozą to choroba zębów, która w wyniku długotrwałego stanu zapalnego psuje zęby, a nieleczona przyczynia się do ich utraty.
Przyczyny paradontozy
Przyczyną paradontozy są bakterie nagromadzone w miejscu łączenia się dziąseł i zębów, które wywołują proces zapalny. Długotrwale występujący proces zapalny doprowadza do powstania osadu nazębnego, składającego się z resztek pokarmu i flory bakteryjnej, który powinien być regularnie usuwany. W przeciwnym wypadku powstaje kamień nazębny, który ulega procesowi twardnienia, a następnie wnika w głąb korzenia. Tym samym drażni dziąsła, w efekcie powoduje pojawienie się bólu i obrzęku. Jeśli proces ten nie zostanie w porę zatrzymany, odsłoni szyjki zębowe, które są wrażliwe na kwaśne i słodkie pokarmy oraz zmiany temperatury. Wówczas dość luźno osadzone w szczęce zęby mogą zacząć wypadać.
Twoje dziąsła swędzą, są zaczerwienione, obrzmiałe i obolałe? Krwawią w trakcie spożywania twardych produktów, szczotkowania bądź nitkowania? Zauważasz, że zaczynają się chwiać, a oddech zyskał nieprzyjemną woń?
Sięgnij po Pelogel marki Sulphur, który stanowi doskonałe uzupełnienie leczenia stomatologicznego. Głównym składnikiem tego leku jest zagęszczony wodny wyciąg borowinowy, który zawiera cenne kwasy humusowe, sole mineralne i mikroelementy. Preparat wykazuje działanie przeciwzapalne, ściąga śluzówkę dziąseł oraz wchłania nacieki i wysięki, oraz łagodzi stany zapalne.
Renata Zielezińska