JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Krwawienie z dziąseł – profilaktyka

7 lipca 2023

mężczyzna-z-krwawiącymi-dziąsłami

Dbanie o zdrowie dziąseł jest istotne również dla zdrowia całego organizmu. Mimo to wiele osób zapomina, że dziąsła to podstawa zdrowia zębów. Zauważyłeś, że Twoje dziąsła krwawią podczas szczotkowania lub nitkowania? Sprawdź, jak temu zaradzić.

Krwawienie z dziąseł może być oznaką zapalenia i prowadzić do chorób dziąseł. Istnieje jednak kilka prostych kroków, które można wykonać, by zadbać o ich kondycję i zmniejszyć ryzyko krwawienia z dziąseł w przyszłości.

Myj zęby dwa razy dziennie

Krwawienie dziąseł może oznaczać, że powinieneś zmienić rutynę szczotkowania zębów. Miękka szczoteczka, odpowiednia technika szczotkowania, a nawet siła, z jaką dociskamy szczoteczkę do zębów i dziąseł – okazuje się, że to wszystko ma ogromne znaczenie i może przeciwdziałać krwawieniu dziąseł. Najlepiej szczotkować jamę ustną dwa razy dziennie przez dwie minuty wykonując okrężne ruchy. W ten sposób usuniesz resztki jedzenia i płytkę nazębną, które mogą uszkadzać zęby i dziąsła.

Nitkowanie lub szczoteczki międzyzębowe

Kolejnym etapem rutyny mycia zębów jest nitkowanie lub stosowanie szczoteczki międzyzębowych, co pomoże usunąć pozostałości jedzenia znajdujące się pomiędzy zębami i płytkę nazębną.

Pasta do zębów

Półki drogerii wypełnia wiele różnych rodzajów past do zębów. Niektóre z nich zawierają silne składniki, które mogą powodować podrażnienia jamy ustnej. Dobrym rozwiązaniem jest siarczkowa pasta do zębów BUSKODENT, która powstała z myślą o osobach cierpiących na parodontozę i krwawienie dziąseł. BUSKODENT siarczkowa pasta do zębów od Sulphur Zdrój działa ściągająco i przeciwzapalnie, regeneruje śluzówkę jamy ustnej. Na długo odświeża oddech, doskonale oczyszcza z przebarwień i nalotów, zmniejsza krwawienie z dziąseł i przeciwdziała rozchwianiu oraz utracie zębów. Na zapalenie dziąseł i przyzębia polecamy także BUSKODENT borowinowy żel na dziąsła – z zawartością zagęszczonego wyciągu borowinowego, który łagodzi stany zapalne, redukuje nieprzyjemny zapach w ustach oraz poprawia mikrokrążenie.

Płyn do płukania jamy ustnej

Zwieńczeniem codziennego rytuału higieny zębów jest zastosowanie płynu do płukania jamy ustnej. Jego zadaniem jest usuwanie bakterii, które mogą znajdować się na języku i w jamie ustnej oraz przeciwdziałanie powstawaniu płytki nazębnej.

Regularne wizyty u dentysty

Elementem higieny jamy ustnej są systematyczne kontrole u stomatologa. W przypadku pojawienia się krwawienia dziąseł znalezienie przyczyny i wprowadzenie niezbędnych zmian w pielęgnacji może rozwiązać problem i wpłynąć na zdrowie jamy ustnej.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.