JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

JAK DOBRZE ZAPLANOWAĆ ROK 2023?

20 stycznia 2023

seniorzy-spacerują

Nowy Rok inspiruje do wyznaczenia celów i planów na kolejnych 12 miesięcy. Zadbaj o swoje życie w różnych dziedzinach od życia osobistego, poprzez zawodowe oraz kwestie finansowe.

Przygotowaliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci w określeniu celów na 2023 rok.

1. Jak dotąd wyglądało twoje życie?

Przed wyznaczeniem celów do realizacji poświęć chwilę i zastanów się nad dotychczasowym życiem. Czy wygląda ono tak, jak sobie tego wymarzyłeś? Przyjrzyj się osiągnięciom, wyzwaniom i lekcjom, które prowadziły do pewnych nauk. Wypisz sukcesy i porażki ubiegłego roku, ponieważ to kamienie milowe, które pomogą Ci stworzyć plan na 2023 rok.

2. Cele SMART

Smart to skrót od angielskich słów, który oznacza: sprecyzowane, mierzalne, atrakcyjne, realne i określone w czasie. Opracowując plany na nowy rok, weź pod uwagę, czy spełniają wszystkie te kryteria. W ten sposób masz szansę opracować cele, które doczekają się spełnienia.

3. Aktywność fizyczna

Niezależnie od wieku sport powinien być istotnym elementem naszego życia. Poznanie zupełnie nowej aktywności fizycznej to świetny sposób na zdrowie i kondycję. Wybierz sport, który polubisz, tak, aby na stałe wpisać go do harmonogramu dnia. Może to być codzienny spacer, zajęcia fitness, pływanie, pilates, zumba, sztuki walki, joga czy slow jogging.

4. Nowe hobby

Dobrym pomysłem jest znalezienie nowego hobby w ciągu najbliższego roku kalendarzowego. Wypróbuj różne rodzaje aktywności. Być może jest coś, w czym chciałeś się od dawna sprawdzić, lecz dotąd nie było na to czasu? Czytaj książki, podróżuj, naucz się piec domowe słodkości, uprawiaj ogródek – rób to, co cię uszczęśliwia.

5. Poprawa kondycji finansowej

Jak się miewają Twoje finanse? Nowy rok to świetny początek i okazja, by zadbać o kwestie finansowe. Poszukaj dodatkowego zajęcia, prześledź swoje wydatki, sprawdź, jak możesz uprościć swoje życie, aby nauczyć się gromadzić oszczędności, które pozwolą Ci żyć na własnych zasadach.

6. Zdrowe odżywianie

Większość osób planuje schudnąć wraz z nowym rokiem, ale często ich postanowienie nie jest trwałe. Może, zamiast zrzucać kilogramy, zadbaj o zrównoważoną dietę. Wypełnij codzienne menu mnóstwem warzyw, owoców, pełnoziarnistych produktów oraz nabiału, ryb i drobiu. W ten sposób dostarczysz organizmowi odpowiednich składników odżywczych. Dobre nawyki żywieniowe, korzystnie wpłyną na obniżenie stresu, lepszy sen, doskonałe samopoczucie oraz wiele korzyści zdrowotnych.

7. Nawyk dbania o siebie

Troska o siebie samych pokazuje nam, jak bardzo jesteśmy dla siebie ważni. W nowym roku warto pielęgnować miłość do siebie. Wolny wieczór, gorąca kąpiel w ciemnej łazience wypełnionej rozpalonymi świecami, lektura ulubionej książki w niedzielny poranek lub popołudnie, medytacja…. Stwórz własną rutynę dbania o siebie i każdego dnia rozpieszczaj się. Dobrym pomysłem jest także dzień w spa raz w miesiącu.

Wyznaczanie celów nie jest proste ani łatwe. Powinno jednak motywować do działania. Ich osiągnięcie jest niezwykle fascynujące. Postaw na siebie w 2023 roku!

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.