JEDYNY W POLSCE PRODUCENT LEKÓW NA BAZIE SOLANKI SIARCZKOWEJ I WODNEGO WYCIĄGU BOROWINOWEGO

Skóra atopowa – pielęgnacja

18 maja 2020

kobieta-drapiąca-się-po-głowie

Skóra atopowa wymaga szczególnie troskliwej pielęgnacji i ukojenia każdego dnia. Atopowe Zapalenie Skóry objawia się jako swędząca i zaczerwieniona wysypka. U większości osób stan ten trwa przez pierwsze 5 lat życia, u niektórych pojawia się również w wieku dorosłym. W jaki sposób dbać o skórę atopową?

Poznaj nasz program pielęgnacji skóry atopowej, który łagodzi i koi skórę oraz zapobiega nawrotom.

Kontroluj świąd

Kontrola swędzenia skóry jest koniecznym zadaniem podczas leczenia skóry atopowej. Zdaniem wielu dermatologów drapanie skóry pobudza zakończenia nerwowe i powoduje stan zapalny, który zmienia się w widoczną wysypkę, a w efekcie potęguje świąd. Kolejne zadrapania mogą powodować nadmierne uszkodzenie skóry, a w efekcie doprowadzić do zakażenia bakteryjnego, gdyż wnikają one w skórę poprzez drobne rany i zadrapania.

Kontroluj stan skóry

Atopia czasem pojawia się jako sporadycznie swędząca skóra w różnych miejscach na ciele. Najczęściej występuje w okolicach łokci lub kolan, natomiast u niemowląt na policzkach, w postaci suchych, zaczerwienionych i swędzących płatów.

Krótki i chłodny prysznic

W przypadku łagodnej atopii skóry wystarczy wprowadzić drobne zmiany w stylu życia, takie jak stosowanie naturalnego i bezzapachowego mydła czy też nawilżanie skóry kilka razy dziennie, szczególnie po chłodnym prysznicu.

Używaj mydła oszczędnie

Nie przesadzaj z ilością mydła podczas kąpieli. Najlepiej sięgnąć po naturalne i bezzapachowe mydło, który skutecznie myje, oczyszcza i pielęgnuje skórę bez jej dodatkowego podrażniania.

Kosmetyk o właściwościach nawilżających

Szukaj kosmetyków o gęstej konsystencji, które intensywnie i dogłębnie nawilżają skórę oraz zabezpieczają ją przed przesuszeniem. Stosuj preparaty kilka razy dziennie, aplikując je na lekko wilgotną skórę.

Sięgaj po preparaty łagodzące, które powstały z myślą o wrażliwej i skłonnej do atopii skóry. Zazwyczaj są to kosmetyki pozbawione zapachów oraz składników drażniących. Unikaj produktów z zawartością retinolu czy kwasów, które mogą nasilać atopię. Jednym ze składników, których warto poszukiwać w recepturach INCI kosmetyków do skóry atopowej, jest kwas hialuronowy, utrzymujący wilgoć na skórze bez jej podrażniania.

Pielęgnacja skóry atopowej o poranku

Poranny rytuał pielęgnacji skóry atopowej w przypadku skóry tłustej rozpocznij od łagodnego preparatu oczyszczającego. Jeśli jesteś posiadaczką skóry suchej lub normalnej, przemyj twarz wodą. Następnie użyj kosmetyku o właściwościach intensywnie nawilżająco-łagodzących, może to być miejscowy krem łagodzący bądź krem nawilżający. Na koniec nie zapomnij użyć kosmetyków z dużym filtrem przeciwsłonecznym. Bez względu na porę roku – chroń skórę przed niekorzystnym wpływem promieni UV.

Pielęgnacja skóry atopowej wieczorem

Wieczorny rytuał pielęgnacji skóry atopowej należy rozpocząć od jej oczyszczenia. Kolejnym krokiem powinno być zastosowanie miejscowo na zmiany skórne kremu leczniczego np. mineralnego kremu siarczkowego z wit. A, by złagodzić i ukoić zmiany skórne. Kolejnym etapem wieczornej pielęgnacji skóry powinna być aplikacja gęstego kremu nawilżającego, który zabezpieczy przed utratą wilgoci.

Łuszczące się płatki skóry atopowej są mało estetyczne i nie dodają pewności siebie. Zdecydowanie lepiej jest je nawilżać niż próbować usuwać. Szorowanie lub złuszczanie może podrażniać skórę i potęgować jej swędzenie. W najgorszym wypadku poprzez drapanie można doprowadzić do przerwania ciągłości skóry, powodując krwawienie i drobne rany, a w efekcie ułatwić wnikanie bakterii w skórę.

Jak stosować?

Kuracje siarczkową i borowinową z wykorzystaniem leków i kosmetyków uzdrowiskowych. Sulphur Zdrój zalecamy przede wszystkim dla osób borykających się z chorobą reumatyczną, osteoporozą, zwyrodnieniami stawów i kręgosłupa, zespołami bólowymi kręgosłupa czy po urazach narządu ruchu. 

Kuracja siarczkowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:
– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

KROK 1 – podstawa kuracji

LEK OTC – BALS SULPHUR ŻEL SIARCZKOWY 300G 
Jak stosować – 2x dziennie przez 2/3 tygodnie. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

Kąpiel siarczkowa 1000g 

lub

BUSKIE SPA SIARCZKOWE 500 G 
Jak stosować- kąpiel siarczkowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu Kąpiel siarczkowa 1000g lub buskie SPA siarczkowe 500g)

Kuracja borowinowa

Przygotowaliśmy ją z myślą o osobach, które:

– oczekują na pobyt w sanatorium;
– nie mogą skorzystać z kuracji sanatoryjnej;
– chcą kontynuować leczenie sanatoryjne we własnym domu.

Krok 1 – podstawa kuracji

MAŚĆ BOROWINOWA 60G

lub

REUMOGEL ŻEL BOROWINOWY 135G 

(uwaga – maść ma działanie rozgrzewające, żel nie. Wybierz produkt, który bardziej odpowiada Twoim preferencjom.)

Jak stosować – 2x dziennie przez okres 2/3 tygodni. 

Krok 2 – wzmocnienie kuracji

  1. Kąpiele borowinowe na bazie produktu: borowina SPA 500g 
    Jak stosować – kąpiel borowinowa 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonane ok. 8-10 zabiegów (potrzebne do tego będą min. 2 opakowania produktu borowina SPA).

  1. Okłady borowinowe na bazie produktu: borowina plus 1000g

Jak stosować – 3x w tygodniu przez 2/3 tygodnie. 

Zalecamy wykonanie ok. 8-10 zabiegów. Porcję borowiny plus potrzebną do zabiegu można używać do 5 razy. 

Kąpiele borowinowe i okłady borowinowe można stosować naprzemiennie.